Ocena wątku:
Ultimate SA:MP Keybinder - Z czym to się je?
Witam.
Co jakiś czas dostaję pytanie o program do bindowania w sampie. Dziś chciałbym przedstawić najlepszy wg mnie, na jaki wpadłem do tej pory.
Jest nim Ultimate SA:MP Keybinder. Zaczynamy.

1. Czym jest Ultimate SA:MP Keybinder?
USK jest programem pomagającym w pisaniu na czacie, mianowicie jak ktoś jest w jakiejś frakcji typu policja, pomoc drogowa itp. często powtarza jedną kwestię. W Policji jest to "Dzień dobry, posterunkowy XXX, Komenda[...]" w PD jest to np. ogłoszenie iż PD jest teraz dostępne, proszę dzwonić na /t 444 itd. Wtenczas do akcji wkracza USK. Polega na tym iż ustawiamy sobie pod danym klawiszem kwestię jaką ma za nas napisać na serwerze. Wtedy jadąc sobie holownikiem, klikam np. "dziewiątkę" i wtedy wyskakuje na czacie "Vip 7n.: Potrzebujesz pomocy drogowej? A może widzisz plamę oleju? Zgłoś to! Dzwoń /t --> 444, następnie podaj lokalizację!".
2. Skąd go pobrać?
Otóż Ultimate SA:MP Keybinder pobierze z tego adresu, który udostępniam poniżej:
1. Link do pobrania USK, upload by 7n.
3. Jak go uruchomić?
 Pierwsze co musimy zrobić po pobraniu, to rozpakować archiwum z programem, obojętnie czy na pulpicie, czy w folderze GTA, czy w innym dowolnym miejscu na komputerze.

Ja osobiście do takich operacji używam programu winRAR, róbcie to wedle własnego uznania. Możecie od razu klikać "rozpakuj tutaj" gdyż program jest spakowany razem z folderem.
Foto:

Gdy rozpakujemy program, wchodzimy w folder "USK for grandtruck_pl", gdzie pokażą nam się takowe pliki:

Następnie klikamy w tę ikonkę (), po czym wyskakuje nam okno z programem:
Ikonka 1  - gdy w nią klikniemy, ustawione bindy nam się zresetują i będziemy mogli je ustawić na nowo.
Ikonka 2 - służy do zapisywania własnych bindów w pliku, by móc je później wczytać lub ustawić automatycznie wczytywanie. Gdy w nią klikniemy, pojawi nam się takowe okienko:
Wszyscy wiemy co i jak z zapisywaniem, po prostu wystarczy wybrać gdzie zapisać i podać nazwę save'a Smile.
Ikonka 3 - służy do wczytywania zapisanego już pliku. Analogicznie do wcześniejszego punktu, wybieramy ścieżkę zapisu i otwieramy wybrany przez nas plik.
Ikonka 4 - Jest to bardzo ważna ikonka. Aby program działał, musi być okna kliknięta, gdy w nią klikniemy to jej tło się zmieni na takowe: , co oznacza iż program jest aktywowany.
Ikonka 5 - to ustawienia programu. Po kliknięciu w nią pojawia nam się takowe okienko: 
W polu 1. wybieramy ścieżkę wcześniej zapisanego pliku, który ma być wczytany automatycznie podczas uruchomienia programu. Bardzo to pomaga, gdyż przed wejściem na sampa wystarczy tylko włączyć program i po prostu iść grać Smile.
Aby wczytało plik automatycznie, musimy zaznaczyć pole 2. jak jest na screenshotcie.
Gdy klikniemy pole 3. program będzie automatycznie aktywowany, czyli nie będziemy musieli więcej klikać tej ikonki .
Czwóreczka jest po to, by chyba program po prostu automatycznie minimalizowało po włączeniu. Ja osobiście mam ty wyłączone.
Piąteczka jest odpowiedzialna za automatyczne klikane T - które uruchamia czat na sampie - ażebyśmy nie musieli klikać T dopiero potem binda.
A numer szósty jest od automatycznego wysyłania zbindowanej wiadomości. Można to aktywować, wtedy automatycznie program za nas wysyła wiadomość, ale również można to dezaktywować. W jakim celu? Nie wiem, może żeby coś zmienić czy cuś.
Mam nadzieję, iż nic nie pominąłem pisząc ten poradnik, proszę o wszelakie pytania jeżeli takowe macie, postaram się odpowiedzieć.

Credits:
Tekst: 7n.
Foto: 7n.

Grandtruck.pl 2018. 
Zakaz kopiowania i rozpowszechniania, tekstu bądź jego części bez zgody autora.

"...Pieniądze, sukcesy - idź w piz*du, się ogarnij
Nie chodzisz w moich butach, nie wiesz czego chciałbym..."
Odpowiedz
Wszystko ładnie opisane Big Grin

Testowy Moderator 14.02.2016 - 18.03.2016 || 05.08.2017 - 16.10.2017 
Junior Moderator 16.10.2017 - 25.12.2017
Moderator 25.12.2017 - 11.04.2018
Test Admin 11.04.2018 - xx.xx.xxxx

Username telegram @HeFOOX
Odpowiedz
Piękny poradnik, sam używam tego programu Smile

Gracz GrandTruck - 03.06.2015
Vice Kierownik Pomocy Drogowej - 27.09.2015 - 07.10.2015
Vice Szef Pomocy Drogowej - 10.10.2015 - 14.10.2015
Prezes Taxi - 16.10.2015 - 25.10.2015
Odpowiedz
Świetna robota panieWink mega
ciekawy poradnik ,idealny nie tylko dla nowych graczy repka leci Big Grin
Bardzo dobry poradnik dla nowych graczy.
Jest przydatny. Napewno się spodoba nowym graczom.
Przyda mi się good ! Big Grin
Odpowiedz
Bardzo przydatne, no i znakomicie się sprawdza.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBulletinBoard
Silnik forum MyBulletinBoard, © 2002-2018 MyBulletinBoard Group.
Stworzone dla GrandTruck.pl 2012-2018 Autorzy: A(R)T GrandTruck | Wróć do fora | RSS